Ku-ku-ryku Słoneczniku. Spektakl dla dzieci

Na jednym podwórku spotykają się Słonecznik, Kogucik, Kot, Pies i Świnka. Każde zwierzątko ma sobie tylko przypisany głos: Kogucik pieje, Kot miauczy, Pies szczeka , a Świnka chrumka. Co stanie się gdy zaburzony zostaje podwórkowy porządek?

Gdzie? Pałac Kultury Zagłębia

Kiedy? 30. września

O której? 12:00

Wiek: 3 +

„Ku-ku-ryku Słoneczniku” to spektakl w wykonaniu Teatru Groteska z Krakowa. Prezentowany jest w ramach akcji Szafa Dzieciaka.

Na jednym podwórku spotykają się Słonecznik, Kogucik, Kot, Pies i Świnka. Każde zwierzątko ma sobie tylko przypisany głos: Kogucik pieje, Kot miauczy, Pies szczeka , a Świnka chrumka. Bajka, opowiada o tym, co stanie się gdy zaburzony zostaje podwórkowy porządek. Oto Słonecznik swoim „kukurykaniem” zagłusza Koguta, miauczeniem Kota i szczekaniem Psa. Oburzone zwierzątka postanawiają go uciszyć, ale nim to się stanie Słonecznikowi udaje się odnaleźć własną tożsamość. A co to jest własna tożsamość? Polega ona na tym, iż żeby czuć się sobą nie trzeba naśladować innych.

Ta prosta w założeniach intryga służy ukazaniu złożoności charakterów zwierzęcych postaci: Kogucika, Kota, Świnki, Psa i poszukującego własnego głosu Słonecznika. Sympatyczne lalki i nostalgicznie nawiązujące do mody lat 70tych kostiumy, dowcipne dialogi i łatwo wpadające w ucho piosenki gwarantują najmłodszym chwile dobrej zabawy.

„Ku -ku-ryku Słoneczniku” pokaże Wam jak pięknie być sobą!

reżyseria: Grzegorz Kwieciński
scenografia: Przemysław Karwowski
muzyka: Krzysztof Dzierma
ruch sceniczny: Marzena Biesiadecka
inspicjent: Łukasz Rutkowski

Obsada:
Słonecznik – Oliwia Jakubik
Kogucik – Rafał Szumski
Kot – Olga Przeklasa
Pies – Katarzyna Kopczyk
Świnka – Małgorzata Hachlowska