Pstryk! I wszystko jasne!

W ramach baby sceny – Pstryk! I wszystko jasne!

Gdzie? Teatr Dzieci Zagłębia

Kiedy? 23. września

O której? 11:00

Wiek: 6. m +

Przedstawienie, będące częścią akcji „Bezpieczniki TAURONA”, stawia sobie za cel zapoznania najmłodszych dzieci z problematyką działania światła i prądu. Partnerem spektaklu jest TAURON Dystrybucja.

W trakcie spektaklu, podążając za przygodami bohaterów bajki, widzowie będą się uczyły zarówno terminologii związanej z elektrycznością, jak również zasad bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami elektrycznymi. Bohaterowie spektaklu w poetycki sposób opowiedzą o zasadach działania kabli, wtyczek i żarówek i pozwolą dzieciakom je zobaczyć, dotknąć i uruchomić. A jednocześnie zwrócą w sugestywny sposób uwagę na to, jakie prąd może nieść ze sobą zagrożenie.

Bohaterami bajki są dwie postacie bliskie emocjonalnej wyobraźni dziecka. Pierwszym bohaterem jest Cimci-Rymci – niemowlaczek. Drugim: Byczek Tauronek, starszy, bardziej doświadczony i dynamiczny. To on uczy młodszego Cimci-Rymci (a równocześnie całą widownię) jak należy obchodzić się z elektrycznością. Kolorystyka kostiumów obu bohaterów została tak przemyślana, aby na tle różowo-malinowej scenografii wszystkie gesty i ruchy były bardzo czytelne dla maluszków.

Ponieważ spektakl opowiada głównie o świetle, twórcy przedstawienia zwrócili szczególną uwagę na jakość i barwność tego elementu spektaklu. Dzięki uruchomieniu najnowszych projektorów świetlnych, widzowie doświadczą przepięknych wrażeń estetycznych. Wielokrotne zmiany kolorów skorelowane z grającą w tle muzyką, ciekawe zmiany planów świetlnych zapewnią niezapomniane wrażenia.

Tekst, reżyseria, scenografia: Tomasz Kowalski
Muzyka: Michał Kowalczyk

Obsada: Joanna Rząp, Patrycy Hauke