SuperWirtuozi

Kontratak FałszoPotworków z zespołem Ted Nemeth. Do usłyszenia i do zobaczenia już 12. listopada w sosnowieckiej Muzie.

Gdzie? Muza / Sosnowiec

Kiedy? 12. listopada

O której? 16:00

 

Uwaga!!! Wzywamy wszystkie uśmiechnięte Duszki, Czarownice i inne dobre Wampiry do stawienia się na muzycznej zabawie z SuperWirtuozami Rockmanami. Szykujcie miotły, różdżki, magiczne przedmioty i przybywajcie tłumnie! Dzielnie stawimy czoła FałszoPotworkom, FałszoZombiakiom i wszelkim innym FałszoStworom.

Listopadowy odcinek nowej serii SuperWirtuozów, czyli familijny spektakl muzyczny z gościnnym udziałem zespołu Ted Nemeth – znakomitych muzyków rockowo-popowych. Towarzyszyć im będzie Satellite Orchestra pod dyrekcją Macieja Cisowskiego w bogatym repertuarze muzyki poważnej, rozrywkowej, filmowej oraz piosenki dziecięcej. Spektakl trwa ok. 60 minut.

Ted Nemeth powstał latem 2010 roku w Łodzi, w garażu, który nie chce z nich wyjść, choć oni wyszli z niego już dawno. Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. Nieprzypadkowo warstwa liryczna ma w tym swój udział, bowiem jako jeden z nielicznych zespołów na rodzimej scenie posiadają teksty po polsku, które mają głębszy sens. Lider zespołu, Patryk Pietrzak, trafia w sedno problemów swojego pokolenia. Swoboda oraz prostota przekazu sprawiają, że całość jest chwytliwa i wzbudza sympatię wśród słuchaczy. Czasem jednak pozostawia ich w stanie skrajnego dyskomfortu, z całą gamą pytań bez jednej, właściwej odpowiedzi. Ted Nemeth, to nie zespół dla każdego, choć każdy powinien go posłuchać i zrozumieć. Grał m.in. u boku takich zespołów jak: Organek, T.Love Alternative czy happysad. W zeszłym roku ich debiutancki album „Ostatni Krzyk Mody” zdobył łódzką Armatkę Kultury, za najlepsze co mogło się zdarzyć w 2016 roku, w tym mieście. W tym roku pojawili się na scenach znaczących polskich festiwali: Jarocin Festiwal oraz Przystanek Woodstock zbierając komplet publiczności.

Na swoim koncie zespół posiada dwa długogrające wydawnictwa ciepło przyjęte przez krytyków muzycznych. Za brzmienie Tedów na obu krążkach odpowiada Paweł Cieślak z Hasselhoff Studio, którego spokojnie można uznać za 5-tego członka zespołu.

recenzje:

„Ja przez ostatni długi czas, może nawet to już idzie w latach, szukam takiej kapeli, której muzycy będą trochę ulicznymi kotami. Będą takie rzeczy pisali, śpiewali. Będzie w tym trochę brudu, będzie trochę nierówno, nie wszystko się będzie zgadzało, nie wszystko będzie idealne, ale z drugiej strony będzie idealne absolutnie wszystko.”

Piotr Stelmach, Trójka

Program „Offensywa”, w którym zespół również zagrał na żywo (29.09.2017)

„Ted Nemeth już przy pierwszej płycie znalazł klucz do mojego ucha, dzięki beztroskiej i pełnej świeżości zabawie melodią, hałasem i rytmem. Do tego głos Patryka, z jednej strony taki prawdziwkowy i naturalny, z drugiej hipnotycznie wciągający. On nie tylko opowiada historie, ale staje się nimi.”