Wakacyjne zda(e)rzenie. Konkurs literacki

Opowiedz nam o swoich wakacjach i wygraj. Wielki konkurs literacki właśnie rusza!

Kiedy? 1.09 – 8. 10

Gdzie? Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej

 

Właśnie wróciliśmy lub wkrótce wrócimy z wakacyjnych wojaży. Przy tej okazji zachęcamy Was (naszych niestrudzonych Czytelników) do małej rozgrzewki intelektualnej. Na starcie przed powakacyjnymi zmaganiami z codziennością, wszystkich lubiących pisać zapraszamy do udziału w zabawie literackiej polegającej na napisaniu opowiadania, którego tematyka winna nawiązywać do wakacyjnych wspomnień. Zabawa ma charakter konkursu. Dla uatrakcyjnienia tekstów trzeba będzie zamieścić w nich zestaw słów i wyrażeń: e-book, pan szambelan, prawie katastrofa, hardkorowy, pantalony; już był w ogródku, już witał się z gąską; Pendolino, karta biblioteczna, „Rzymskie wakacje”, hipopotam Hipolit.

Liczymy na waszą kreatywność, pomysłowość i powakacyjnie świeży umysł. Najlepsze opowiadania umieścimy na stronie biblioteki lub naszym profilu facebookowym. Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy, jak i będą mogli liczyć na bezpłatną wejściówkę, na dowolne spotkanie organizowane przez bibliotekę w ramach Festiwalu ZagłębieWood.

Prace prosimy nadsyłać w wersji elektronicznej na adres e-mailowy: marzena.lykowska@biblioteka-dg.pl lub złożyć w wersji papierowej w Wypożyczalni Centralnej MBP (Dąbrowa Górnicza, ul. Kościuszki 25) w terminie do 8.10.2017 r.

Informację o rozstrzygnięciu konkursu zamieścimy na stronie i Facebooku MBP 10.10.2017 r.